T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Küçük Adamlar Mutlu Oyunlar

Güncelleme Tarihi: 04/06/2018

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğümüzün sahibi olduğu, Eskişehir H Tipi Cezaevi İnfaz Kurum Müdürlüğünün ev sahipliği yaptığı, Eczacı Faruk Erden Anaokulu ve Türkiye Gençlik Vakfı Eskişehir İl Temsilciği (TÜGVA) ortağı olduğu” KÜÇÜK ADAMLAR MUTLU OYUNLAR  “ projesi hazırlanmıştır. Proje kapsamında proje sahibi İl Sağlık Müdürü Doc. Dr. Uğur BİLGE, Ceza evi müdürü Kamil Özdemir ile Türkiye Gençlik Vakfı Eskişehir İl Temsilciği (TÜGVA) başkanı Fatih Sert ile bir araya gelerek sağlık müdürlüğü binasında” KÜÇÜK ADAMLAR MUTLU OYUNLAR  “ projesinin protokolü imzalanmıştır.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge;“KÜÇÜK ADAMLAR MUTLU OYUNLAR  projesi kapsamın da ;Eskişehir H tipi Ceza ve  İnfaz Koruma Kurumunda kalan suç işleyen annelerin yaşamına dahil olan 0-6 yaş grubu çocukların  sosyal ve ruhsal yönden motive edilmesi, yaşam alanlarının iyileştirilmesi  ve etkinleştirilmesi ile hükümlü olarak kalan 15/18 yaş grubu gençlerin yeniden hayat kazandırılması ,bilinçlendirilmesi  hedeflenmiştir. Bu proje ile çocukların ruhsal, sosyal hayatlarına küçük adımlarla günübirlik ihtiyaçları giderilerek motive etmek, kalıcı çözüm politikalarıyla bu bireylerin günlük yaşam şartlarını iyileştirmek ve kurumlar arası işbirliğine geçilerek, resmi kurumlar&  yerel yönetimler& sivil toplum örgütleriyle adına UNICEF Çocuk Hakları Genelgesine göre yüksek fayda içeren aktivite çalışmalarını yürütmeyi amaçlamıştır.

Proje 2 aşamalı olup proje süresi 6 aydır. Projenin Ana sponsoru Türkiye Gençlik Vakfı Eskişehir İl Temsilciği (TÜGVA) olup, Eczacı Faruk Erden Anaokulu çalışanları , Merhum Cumali İSPİR  ve Eskişehir KOREL şirket sahibi Ali KORKMAZ dır.

Projenin 1. Aşamasında; Eskişehir İnfaz Koruma Kurumunda kalan suç işleyen annelerin yaşamına dahil olan 0-6 yaş grubu çocukların sosyal ve ruhsal yönden motive edilmesi ve etkinleştirilmesi ile hükümlü olarak kalan çocuklara resmi ve dini bayramlarda özel etkinlikler düzenleyerek onların hayatlarına sıcak ve keyifli saatler katarak mevcut çocukları mutlu ve memnun etmektir.

Projenin 2. Aşamasında 0-6 yaş grubu çocukların yaşadığı alanların çocuk ruhuna uygun dizayn edilerek; kreş ve kum oyun parklarının hazırlanması açık alanda zaman geçirecek eğlendirici ve motive edici kalıcı uygulamaların hayata geçirilmesi ile dezavantajlı bireylerin hayata kazandırılması sosyal ve ruhsal yönden motive edilerek bu tür bireylerin hayat öykülerinin kalite yönünden iyileştirilmesi hedeflenmektedir. 

 Bu tür çalışmaların insan ve çocuk sağlığına maddi ve manevi kıymetli değerlerin katacağını bu konumda yaşayan bireyler için bu tür projelere ülke adına ciddi ihtiyaç olduğunu belir belirtirken. öncelikle proje ekibine, sponsor olan kişilere ve emeği geçen herkese teşekkürler ederim” dedi.

  • 02-DSC_6822.JPG
  • 07-DSC_6827.JPG
  • 10-DSC_6830.JPG